Sevgilini Korumak İçin Büyü

Kimi sevgililer, gerek güzelliklerini, gerekse birbirlerine bağlılıklarını çekemeyen, onları kıskanan kimselerce dedikodusu yapılıp dile düşürülür. Burada, kıskananların kötülükleri söz koımsudur. Dile düşen sevgili ya da karı koca mutsuz olur, tedirginleşir, aralarına soğukluk girer.Bu durumun nedenini anlamak için cineiye gidilir.Cinciiye gece yatsıdan sonra gitmek gerekir.Cinci, kendisine başvuranı ya da vuranları sorguya çeker, anlatılanları dinler, işin kaynağını araştırır. Bunun için de önce yıldızların, burçların durumunu inceler. Kendisine gelenlerin adlarını, yaşlarını, gerekirse analarının, babalarının adlarını öğrenir. Sarı bir kağıdın üzerine yazar.

İkinci gelişte, ortaya, bir tas okunmuş tuzlu su koyar. Kendisine başvuranı suyun başına oturtur, çevresine kömürle bir dörtgen çizer. Dörtgenin köşelerine, gene kömürle, birer «Sin” harfi yazar. Kur’andan istediği bir sureyi okur,sağa sola üfler. Suyun başında, sağa sola bakmadan, duran kimsenin ensesine üç damla soğuk su damlatır, birer • Ya Hay• söyler, yalnız sağa üfler. Üçüncü gelişte bir daire çizer, içine okunmuş yedi buğday tanesini bir üçgen oluşturacak biçimde sıralar. Yedi kez •Ya cin• diyerek cinleri çağırır.
Buğdayların sayısınca cinler gelir, yerlerini alırken cinci de •hu· çeker, okur, üfler. Bu iş bittikten sonra buğdayları bir muşambaya
sarıp kapı eşiğinin altına koyar. Kendisine başvuranları onun üzerinden yedi kez geçirdikten sonra buğdayları alır, muşambayı
çözmeden ocağa atar. Muşamba cızırdayıp yanarken, cinci, ocağın çevresinde dolaşır, ötekiler kapıda, yüzleri kapıya dönük, ayakta durur. Bu işlem yedi gece sürer. Yedinci gece son işlem yapıldıktan sonra, cineiye başvuran evine gider yı­kanır, üç zeytin tanesi yiyip yatar. Yedi gün içinde dedikodu yapan diller susar, aradaki dargınlık, soğukluk geçermiş.

Bir önceki yazımız olan Mumla kendine aşık etme büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply