Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Bu Yazıyı Oyla

Geçmişten günümüze büyü çeşitleri varlıklarını sürdürmeye devam etmektedir. Var olan çeşitler kendi aralarında belli türlere ayrılmışlardır. Genellikle büyüler; ak, kara ya da gri olmak üzere gruplanmaktadır. Başvurulan büyü çeşitleri ise bahsi geçen üç ana başlık içerisinde kendilerine yer bulmaktadır. Ak büyüler, zaten var olan büyülerin bozulması için yapılan türlerdendir. Kara büyüler ise kötülük getiren büyüler olarak bilinmektedir. İnsanların en çok başvurdukları büyü tipleri ise gri büyüler arasında var olan büyü çeşitlerinden oluşmaktadır.

Hangi Tip Büyüler Vardır?

Gri büyülerin, büyü türleri arasında sıklıkla yapılanlarından biri olması sisteminden kaynaklanmaktadır. Bu büyülerde isminden de belli olduğu gibi tekli kullanım yoktur. Yani gri büyü yapılırken hem kara büyülerden hem de ak büyülerden yardım alınmaktadır. Bu nedenden ötürü de bu kategoride yer alan büyülerin etki alanları oldukça fazladır. Gri büyüler arasında aşk, bağlama, geri getirme ya da cinsel büyüler yer almaktadır. Yapılma sistemine göre de değişim gösterebilen büyüler genellikle büyü yaptırılmak istenen kişilerin özel eşyaları üzerinden yola çıkılarak oluşturulmaktadır.

Büyülerin Hepsi İşe Yarar Mı?

Büyü yapmak neredeyse tarih kadar eski bir olgudur. Kökünün bu kadar eski olmadı bile büyülerin işe yaradığını kanıtlayan bir unsurdur. Ek olarak büyü türlerinin tamamının işe yaradığı gerçeği de unutulmamalıdır. Bu yüzden büyü yapılırken de yaptırılırken de ortaya çıkacak olan sonuçların istendiğinden emin olunması bir hayli önem arz etmektedir. Fakat yapılan büyülerin tutmama gibi bir ihtimali de bulunmaktadır. Bu durum büyülerin yanlış olduğu anlamına gelmemektedir. Bireyler doğru yol haritalarını izlemediklerinde işe yaramayan veyahut kendini farklı şekilde gösteren büyüler de yapabilmektedir. Böyle sonuçlar ile karşılaşılmaması için büyülerde medyumlara girmek gerekmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir